Tek Malzemeyle Bembeyaz Dişler Sahip olun.

Artık diş lekesi çıkarma, diş beyazlatma ve tartar temizleme için sık sık diş doktorunun yolunu tutmanıza gerek kalmadı. Evde 1 malzeme ile diş beyazlatma kürü hazırlayıp, aynı zamanda tartarları da temizleyebilirsiniz. Devamlı doktora gitmeye gerek kalmadan sadece bir malzemeyle evde diş beyazlatma ve tartar temizleme kürünü yapabilirsiniz.

1. Dişlerinizi doktora gitmeden tartardan arındırma ve beyazlatma yöntemi
Diş sağlığı için ağzın hijyenine son derece fazla bir önem vermek gerekiyor. Dikkat edilmediği takdirde diş minesinde tartar oluşumu kaçınılmazdır.

2. Diş minesindeki tartarları temizleyin!
Diş minesinde meydana gelen bu tartarlar, olması gerektiği gibi temizlenmediği takdirde iltihabi diş hastalıklarına ve enfeksiyonlara neden olabilir. Bu da ağrı duymanıza sebep olur. Tartar temizleme ve diş beyazlatma için size harika bir kür yapımı gösteriyoruz. Hazır mısınız?

3. Evde tartar temizleme ve diş beyazlatma kürü yapımı için Malzemeler:
Malzemeler:
* 250 ml su
* 40 gr. ceviz kabuğu

4. Tartar temizleme ve diş beyazlatma kürü yapılışı:
Öncelikle ceviz kabuklarını 15-20 dakika kadar suda kaynatın. Sonrasında ateşten alarak, soğumaya bırakabilirsiniz.

5. Diş fırçasını bu karışım ile ıslatın
Soğuttuğunuz bu çözeltide 10 dakika kadar diş fırçanızı ıslatın. Sonrasında dişlerinizi tümüyle bu ıslattığınız fırça ile iyice temizleyin. Birkaç defa daha bu çözeltiye fırçayı daldırıp, dişlerinizi temizleye devam edin.

6. İşlemi günde 3 kez tekrar edin
Bu işlemi günde 3 kez tekrar edebilirsiniz. Hazırladığınız karışımı 2 günden fazla kullanmayın. Sonrasında tekrar hazırlayın. Dişlerinizdeki yenilenmeyi birkaç gün sonrasında göreceksiniz.

7. Kabuklu ceviz mucizesi
Kabuklu ceviz, tartar ve diş lekelerini temizlemede katkı sağlar ve oldukça güçlü bir antibakteriyeldir. Bu işlem özellikle sık sık kanama sorunu yaşayanlar için faydalıdır. İltihap da seri bir şekilde yok olur. Denemeye değer!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir