Ünlü haber spikerin Son Hali Şok Etti

Bir dönemin en dikkat çeken ekran yüzlerinden biri olan Ali Kırca uzun zamandır ortalarda görünmüyordu. Ali Kırca uzun bir aradan sonra ilk kez görüntülendi.

Ali Kırca perşembe günü Bahçeşehir Üniversitesi’ndeydi. Kırca, üniversitenin İletişim Fakültesi’nde öğrenim gören öğrencilerle bilgi, tecrübe ve 40 yıllık deneyimlerini paylaştı. Fotoğraflar fakültenin Twitter adresinden paylaşıldı.

Ali Kırca bir dönem ekranların en ünlü ismiydi. Seks kaseti skandalı sonrasında ATV’den kovulan Ali Kırca yeniden Show TV ile ekrana dönmüştü. Peki Ali Kırca şimdi nerede ne yapıyor? Ali Kırca’nın eşi, çocukları ve olay olan geliniyle ilgili bilgiler.Ali Kırca aslen nereli ve kaç yaşında sorusunun yanıtıyla başlayalım.

Ünlü televizyon sunucusu Ali Kırca aslen Akşehirli. 26 Aralık 1948 doğumlu olan Ali Kırca’nın eşinin ismi Serap Kırca… Ali Kırca’nın çocukları ise Candaş ve Ozan Kırca. Ali Kırca’nın bir de açıklamaları ile olay olan eski bir gelini var. İşte Ali Kırca ve ailesi hakkında merak edilenler;

Ali Kırca1963 yılında Deniz Harp Akademisi‘nden mezun oldu. 1969 yılında bir deniz teğmeni iken ve yayınladığı bir bildiri nedeniyle ordudan atılan Ali Kırca, 1974 yılında TRT‘de muhabir olarak mesleğe başladı. Bir dönem TRT Washington temsilcisi olarak da çalışan Ali Kırca, daha sonra ilk özel televizyon olanİnter Star‘a geçti.

42 yaşında “Kırkıncı Paralel” programını Washington ve New York‘ta hazırlayıp, sunan Ali Kırca, 1993 yılında Türkiye’ye döndü ve

ATV Haber Dairesi Başkanı oldu. 1 Şubat 1994‘de Türkiye’nin ilk anchorman‘i olarak ATV Ana Haber Bülteni‘ni sunmaya başlayan Ali Kırca, hemen arkasından 6 Şubat 1994‘te yayına giren “Siyaset Meydanı” programı ile hafızalara kazındı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir