Fenomen Dizi final Yapıyor Sevenleri Çok Üzgün.

Yeni gelenler şansına küssün. Türkiye seyircisi sezon ortası gelen hiçbir dizi ve programa pek şans vermiyor. İstisnalar yok mu, tabi ki var. Ama bu durum bile makus talihi değiştiremiyor. Şu sıralar kanallardan sık sık final kararları duyuyoruz. Ancak bu final haberleri artık eski yeni dinlemeden direkt yayından kaldırılmaya kadar gidiyor.

İzleyici Bir Hafta gördüğü diziyi

Öteki Hafta göremiyor bile

Böyle bir dizi sirkülasyonunun

içerisinde en hızlı yapım başlatan ve

bitiren kanallardan biri Kanal D.

Öyle ki son dönemde Kanal D’nin büyük umutlarla başlattığı birçok dizi gün yüzü göremeden ekranlara veda ediyor.

Kızlarım İçin bitti, Gülizar’ın finali bekleniyor, Siyah Beyaz Aşk için ise gelecek muallak. Tüm bu süreçte Kanal D yeni başlayan bir dizinin daha biletini kesti.Haberi yine başarılı gazeteci Mesut Yar verdi. Malumunuz dizi seyircisine final haberlerini o veriyor. Peki Kanal D’nin büyük umutlarla yayınladığı ancak final yapan o dizi hangisi?

Keşke haftalık olsaydı; Kanal D’nin günlük dizisi “Hıçkırık” ellinci bölümünde son buldu. Son haftalarda yukarı doğru bir reyting seyrine girmişti ki deyim yerindeyse “nefesi yetmedi”…Hıçkırık” iyi bir işti. İyi bir uyarlamaydı hatta. Haftalık bir dizi olsa ve bir parça da daha ağırdan alınsa ekrandaki “Aşk-ı Memnu” boşluğunu doldurabilecek kadar kuvvetli bir hikaye örgüsüne sahipti…

Olmadı. Bazen tüm şartların bir araya gelmesi gibi olağanüstü bir durum gerekiyor. Bazen de değil, artık bir dizinin tutması için kaçınılmaz atmosfer olağanüstülük. Olağan yaşayamıyor, net! (Bu arada dizinin yayın saatine “Magazin D” isimli günlük program kaydırıldı.

Hıçkırık dizisinin konusu; Nalan ile Kenanın imkansız aşkını konu alan dizinin genel hikayesi; Çocukluğunu yetimhanede geçiren Kenanı yıllar sonra İstanbul’un en zengin iş adamlarından Azmi Karaoğlu bulur. Kenan’a sahip çıkan Azmi Bey, yetimhaneden kurtardığı Kenan’ı kendi konağına almıştır. Kenan’ın asıl hayatını değiştiren kişi ise Azmi Bey’in kızı Nalan’dır.

Birlikte büyüyen Kenan ile Nalan zamanla birbirlerinin sırdaşı olmuştur. Tabi bu yakınlık 15 yıl sonra aşka dönüşmüştür. Kenan ile Nalan 20’li yaşlardadır. Birbirlerine deli gibi aşık olan gençler bu aşkı itiraf etmekten çekinirler. İkilinin hayatlarını altüst edecek olan İlhami ise son derece tehlikeli biridir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir