EVDE DİŞ BEYAZLATMANIN 5 KOLAY YOLU

Bembeyaz dişlerinizle rahatlıkla gülmek istiyorsanız ev yapımı yöntemlerle dişlerinizi kolaylıkla beyazlatabilirsiniz. İşte dişleri bembeyaz yapmanın beş kolay yolu

Dişlerinizi evinizdeki malzemelerle kolaylıkla bembeyaz yapabilirsiniz. Peki dişleri evde beyazlatmak için neler kullanmalısınız? Hangi yöntemlerde dişler bembeyaz olur? İşte dişleri bembeyaz yapmanın pratik yolları. Muz kabuğunun iç kısmı potasyum, manganez ve magnezyum gibi mineraller açısından oldukça zengindir. Bu mineraller diş minesi tarafından emilir ve beyazlatıcı etki gösterir. Dişlerinizi fırçaladıktan sonra muz kabuğunun içini dişlerinize sürün ve 3 dakika bekletin. Ardından iyice durulayın..

Son zamanların çılgınlarından biri de aktif karbon ile diş beyazlatma furyası. New Jersey’li diş hekimi Joseph Banker, aktif karbonun diş beyazlatmada inanılmaz etkili olduğunu belirtiyor. Az miktarda aktif karbon ve suyu karıştırıp dişleri fırçalarsanız beyazlatma etkisini göreceğinizi iddia ediyor. Tabii ki ağzınızı karbon tamamen gidene kadar durulamak ve asla yutmamak gerekiyor..

Çilek, malik asit içerir. Bu asit, kahve, şarap ve çay lekelerine karşı muhteşem bir etkiye sahiptir. 2 çileği ezin ve karbonat ile karıştırıp 5-7 dakika dişlerinizi fırçalayın. Her gün kullanmamanızı öneririz..

Seyreltilmiş elma sirkesinin dişlerde inanılmaz bir etkisi olduğu söylenir. 3 ölçek su ve 1 ölçek sirkeyi karıştırıp gargara olarak kullanabilirsiniz..

Oksijenli su ve karbonat evde diş beyazlatma yöntemlerinin en sık kullanılanıdır. Macun kıvamına gelene kadar her iki maddeden de karıştırın ve diş fırçanız ile her zamanki gibi dişlerinizi fırçalayın. Ancak bu karışımı 3-5 gün kullandıktan sonra tekrar kullanmak için 6 ay kadar beklemelisiniz. Aşındırıcı madde olan bu iki malzeme dişlerinize zarar verebilir..

Artık dişleriniz beyaz. Gelelim kalıcı beyazlığa..Dişlerinizi günlük ve düzenli olarak fırçalamanız, ağız çalkalama suları ile bakımı desteklemeniz, diş ipiyle temizlemeniz; dişlerinizin sağlığı için çok önemlidir. Günde en az 2 defa düzenli olarak ağız bakımınızı aksatmamanız ağız sağlığınız için en iyisidir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir