BU İLLERDE YAŞAYANLAR DİKKAT! LAPA LAPA KAR GELİYOR

Bu illerde yaşayanlar dikkat:

Kar geliyor |6 Mart Salı yurtta hava durumuMeteoroloji’den kar yağışı uyarısı geldi. Yağışların; yağmur ve sağanak, öğle saatlerinden sonra Diyarbakır, Mardin ve Şanlıurfa çevrelerinde yerel olarak gök gürültülü sağanak,

Bitlis, Hakkari, Van ve Ağrı

çevrelerinde yer yer karla karışık yağmur ve yüksekleri kar şeklinde olması bekleniyor.

Yapılan son değerlendirmelere göre, Orta ve Doğu Karadeniz kıyıları dışında kalan tüm bölgelerin aralıklı yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; yağmur ve sağanak, öğle saatlerinden sonra Diyarbakır, Mardin ve Şanlıurfa çevrelerinde yerel olarak gök gürültülü sağanak, Bitlis, Hakkari, Van ve Ağrı çevrelerinde yer yer karla karışık yağmur ve yüksekleri kar şeklinde olması bekleniyor.

Bu illerde yaşayanlar dikkat: Kar geliyor |6 Mart Salı yurtta hava durumu

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden alınan tahminlere göre, hava sıcaklığının kuzey kesimlerde 4 ila 8 derece artacağı, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı tahmin ediliyor. Rüzgarın genellikle güney ve güneybatı yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, Ege ve Marmara’nın güney ve batısında yer yer kuvvetli (30-50 km/saat) olarak esmesi bekleniyor.

Bazı illerde beklenen hava durumuyla günün en yüksek sıcaklıkları ise şöyle: Ankara: Çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı, öğle saatlerinden sonra yerel olarak gök gürültülü sağanak yağışlı 13 İstanbul: Çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı 16 Bursa: Çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı 21 İzmir: Çok bulutlu ve sağanak yağışlı 20 Adana: Çok bulutlu ve sağanak yağışlı 23 Antalya:

Çok bulutlu, sabah saatlerinde sağanak yağışlı 20 Samsun: Parçalı ve çok bulutlu 15 Trabzon: Parçalı ve çok bulutlu 15 Erzurum: Parçalı ve çok bulutlu, akşam saatlerinden itibaren karla karışık yağmurlu, yüksekleri kar yağışlı 8 Diyarbakır: Çok bulutlu, sağanak yağışlı, öğle saatlerinden sonra yerel olarak gök gürültülü sağanak yağışlı 18

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir