Bir Umutla geldiler… Evi görünce yıkıldılar

Afyon’da oturan 3 çocuk babası Satılmış Gökhasan, büyük oğlu Tahsin Gökhasan’ı evlendirmek için kız aramaya başladı. Gökhasan, iddiaya göre, Birecik İlçesi’nde akrabası olan Abdurrahman Atmaca aracılığıyla Şanlıurfa’da oturan Halim Demir adlı bir kişinin 20 yaşındaki Nur Demir adlı kızını istemeye gitti.

Demir ailesinin razı olması üzerine Afyon’dan 3 Ekim tarihinde Şanlıurfa’ya gelen Satılmış Gökhasan veoğlu Tahsin Gökhasan, Demir ailesinin Ahmet Yesevi Mahallesindeki evine giderek kızı istedi. Karşılıklı anlaşılması üzerine Demir ailesi, damat adayı Tahsin Gökhasan ile Nur Demir’i bir odada görüştürüp düğün listesini hazırladı.

Gökhasan ailesi, hazırlanan listeye göre kızın ailesine 15 bin lira başlık parası, 23 bin liralık altın, 3 bin liraya telefon, 3 bin liraya elbise ve 6 bin lira çeyiz hazırlamak üzere toplam 44 bin lira harcama yapıp Afyon’a döndü. Aradan birkaç gün geçtikten sonra Demir ailesi damadın yaşadığı Afyon’a giderek aileye 2 gün misafir olup yeniden Şanlıurfa’ya döndü.

13 Ekim’de evlenmek için düğün davetiyesi basıp hazırlıklarını tamamlayan Gökhasan ailesi, durumu Demir ailesine telefonla bildirdi. Bunun üzerine Demir ailesi taziyelerinin olduğunu kendilerine bir hafta müsaade verilmesini istedi. Demir ailesinin bu isteğini kabul eden Gökhasan ailesi, bir hafta sonra tekrar telefonla aradıkları gelinin ailesine ulaşamamaları üzerine Afyon’dan Şanlıurfa’ya geldi.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir