TAVAN ARASINDAKİ İPİ ÇEKTİ 70 YIL SAKLI KALMIŞ SIR ORTAYA ÇIKTI!

Rudi Schlattner 2. Dünya Savaşı sırasında yaşanmış sayısız trajik hikayeden birinin kahramanı. Savaşın ardından Almanların sınırdışı edilmesine karar verilince Çekoslavakya’daki evlerini terk edip Almanya’ya göç etmek zorunda kalmış bir ailenin üyesi Schlattner.

Aşağıda gördüğünüz villayı Rudi Schlattner’in babası 1928-1929 yılları arasında inşa eder. Schlattner 70 yıl önce evlerini terk ederken buraya bir gün mutlaka döneceğini biliyordur. Hayat onu nihayet 83 yaşındayken buraya tekrar sürükler.

Schlattner 70 yıl sonra döndüğü evinde böyle büyük bir süprizle karşılaşacağını tahmin etmiş miydi bilinmez. Lakin olaylar şöyle gelişir :

Schlattner evin tavan arasında tesadüfen fark ettiği bir ipi çekince karşısında gizli bir kapı açılır. Kapının ardında babasının 70 yıl önce kaçarken sakladığı eşyalar duruyordur.

Oyuncaklardan dikiş setine, çoraplardan kitaplara, mürekkep setlerinden yazı kalemlerine; o zamanlar evlerinin bir parçası olan birçok eşya tavan arasındaki bu gizli bölmeye saklanmıştır.

Schlattner 70 yıldır adeta sahiplerini bekleyen bu eşyalarla karşılaşınca afallar.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir