SON DAKİKA..!! Yarın Okular Tatil mi?

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden yapılan son uyarılarda Bolu, Kastamonu, Zonguldak, Bartın, Karabük ve Düzce için şiddetli kar yağışı uyarısı verildi.  Sabah saatlerinde ise kar yağışı yoğun bir şekilde başladı. Kar yağışının başlaması ile birlikte çocuklar ”yarın okullar tatil mi” sorusunu sormaya başladı.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan uyarıların ardından soğuk hava dalgası bazı illerde etkili olmaya başladı. Özellikle Bolu, Kastamonu, Zonguldak, Bartın, Karabük ve Düzce’de yüksek kesimlerde kar yağışı başladı.

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden alınan tahminlere göre, hava sıcaklığı yağış alan yerlerde 2 ila 4 derece azalacak, diğer yerlerde değişmeyecek. Rüzgar, genellikle güney ve güneybatı, doğu kesimlerde güneydoğu yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, İç Anadolu’nun doğusu ile Orta ve Doğu Karadeniz’in iç kesimlerinde güney ve güneybatı yönlerden, Marmara ve Kıyı Ege’de kuzeyli yönlerden kuvvetli (40-60 km/sa) esecek. Bazı illerde beklenen hava durumuyla günün en yüksek sıcaklıkları ise şöyle:

Ankara: Parçalı bulutlu, bu sabah ve gece saatlerinde yer yer sis ve puslu 15.

İstanbul: Parçalı ve çok bulutlu, il geneli aralıklı yağmurlu (Yağışların yarın (Pazartesi) sabah saatlerinde Anadolu Yakası’nda yer yer kuvvetli olacağı tahmin ediliyor) 16.

İzmir: Parçalı yer yer çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 17.

Adana: Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı 23.

Antalya: Parçalı ve çok bulutlu, il geneli aralıklı sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı (Yağışların bu akşam saatlerinden itibaren kentin doğusunda kuvvetli olacağı tahmin ediliyor) 20.

Samsun: Parçalı bulutlu 22.

Trabzon: Parçalı zamanla çok bulutlu 23.

Erzurum: Parçalı ve az bulutlu, zamanla çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra yağmur ve sağanak yağışlı, yüksekleri karla karışık yağmurlu 10.

Diyarbakır: Parçalı ve az bulutlu, zamanla çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı 17.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir