EKMEĞE GİZLİ ZAM MI YAPILDI?

Ekmek fiyatları ne kadar oldu? Gizli zam mı var iddialarına Fırıncılar Federasyonu Başkanı Halil İbrahim Balcı’dan son dakika açıklamalar geldi. Balcı, 200 gram ekmeğin 1 liradan satılacağını belirterek, ”Yeni bir fiyat artışı söz konusu değil. Gizli zam söz konusu değil” dedi.

Ekmek fiyatlarına gizli zam yapıldığı iddiaları üzerine Fırıncılar Federasyonu Başkanı Halil İbrahim Balcı açıklama yaptı. Oda başkanının açıklamasına bakılacak olursa zam yok gramaj düşürme var.

Peki gramajı düşürülen ekmeğin fiyatı ne kadar? Fırıncılar Federasyonu Başkanı Halil İbrahim Balcı, 200 gram ekmeğin 1 liradan satılacağını belirterek, “Gramaj arttıkça fiyat da artacak toplamda kilogram fiyatı 5 lirayı geçemeyecek. Yeni bir fiyat artışı söz konusu değil. Gizli zam söz konusu değil” dedi. Ekmek fiyatları ne kadardı? 250 gram ekmek İstanbul’da 1 lira 25 kuruştan satılıyordu.

Gramajı 200’e indirilen ekmeğin fiyatı artık 1 lira. Yeni ekmek fiyatları 2018 yılının 6. ayına kadar geçerli olacak. Ekmeğin gramı niye düşürüldü? Ekmeğin gramajındaki değişikliğin temel nedeni israfın önüne geçmek. Fırıncılar Odası gramajda ayarlama yapılacağını açıklayınca kamuouyunda ‘ekmeğe gizli zam’ söylentisi çıkmıştı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir